Jakie należałoby zakupić narzędzia ogrodowe do skutecznej pielęgnacji trawnika?

Ocena: 0.00/0

Zwykle, gdy zbliża się pora wiosny, przypominamy sobie nagle o tym, że w naszym ogrodzie jest mnóstwo roboty. Aby utrzymać ogród w ładzie, trzeba sporo chęci i zaangażowania, ponieważ wiele czynności trzeba powtarzać co jakiś czas, a nie każdy ma do tego cierpliwość. Większość ludzi ma także trawnik, który wymaga systematyczności i narzędzi. W niniejszym artykule opisujemy narzędzia ogrodowe, które warto zakupić!

Podczas pielęgnacji naszego trawnika, kosiarka jest kluczowa!

Absolutną podstawą, w jaką musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze zasoby, jest kosiarka. Im mniejszy teren trawnika, tym inny gatunek kosiarki będzie nam niezbędny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczająca będzie kosiarka bębnowa. Do względnie większych terenów nadaje się kosiarka elektryczna, niemniej jednak należy mieć na uwadze ciągnący się przewód. Z kolei na największych przestrzeniach trawiastych kapitalnie sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestety jest najgłośniejsza spośród wszystkich, ale za to najbardziej efektywna. Należałoby zastanowić się nad kosiarką, która posiada opcję mulczowania uzbieranej trawy, innymi słowy – maksymalnego mielenia zbioru i rozprowadzania go na koszonej nawierzchni. Jest to znakomita alternatywa do zastąpienia kompostownika i niestosowania dzięki temu dodatkowego sztucznego nawozu.

Aerator umożliwia ograniczenie chemii w ogrodzie!

Jeśli zależy nam na gładkiej oraz gęstej powierzchni trawnika, należałoby zaopatrzyć się w aerator. Jest to sprytne narzędzie zaopatrzone we wbudowane ostre kolce (czasem spotyka się również zintegrowane metalowe rurki), które przemieszczając się po powierzchni trawy, wbijają się w ziemię, tym samym ją natleniając. Dzięki temu trawa lepiej rośnie, albowiem ma więcej powietrza, a jej korzenie zyskują więcej miejsca do rozwoju. Stosunkowo nowym udogodnieniem są także specjalne nakładki na buty do natleniania trawnika. Polega to na tym, że wkładamy na swoje obuwie nakładki wyglądające poniekąd jak korki u piłkarzy i poprzez chodzenie po trawie, natleniamy ją.

Jakie korzyści w pielęgnacji trawnika daje wertykulator?

Podobnym narzędziem do aeratora jest wertykulator, chociaż fundamentalna różnica jest taka, że wertykulator ma w sobie ostrza, które przesuwając się po nawierzchni trawy, wyciągają wszystko to, co najsłabiej ukorzenione, a więc najczęściej po prostu chwasty oraz uschnięte źdźbła. Narzędzie świetnie sprawdza się po sezonie jesienno-zimowym, kiedy trawa w wielu przypadkach jest w gorszym stanie. Trawnik po takim zabiegu zwykle nie wygląda za zbyt perfekcyjnie, jednak nie należy się tym przejmować, albowiem trawa musi wypocząć i nabrać miejsca do powtórnego wzrostu.

Co to jest podkaszarka i dlaczego warto ją mieć przy pielęgnacji trawnika?

Nie wszędzie uda nam się dotrzeć z kosiarką, nawet tą najmniejszą. Są takie miejsca w naszym ogrodzie, jak szczeliny między skalniakami, skarpy oraz wzniesienia, gdzie po prostu kosiarka nie dotrze. W tym celu używamy podkaszarki, która w niektórych mniejszych ogrodach może w zupełności wystarczyć jako jedyny robot koszący, albowiem nadaje się doskonale na małe powierzchnie trawiaste. Poza tym skosimy nią również wysokie pędy oraz trawy.

Dlaczego warto zainwestować w nożyce ogrodowe podczas pielęgnacji trawnika?

Bywa tak, że przy rabatach ogrodowych, które otacza kostka granitowa, skoszenie całej trawy może być niemożliwe. Tak samo wygląda w przypadku ławki bądź murku, gdzie pozostają niedocięte skrawki trawy. Jeśli Ci to przeszkadza, to warto zaopatrzyć się w manualne nożyce koszące, które dostępne są również w wersji elektrycznej. To pozwoli nam pozbyć się nieestetycznych kawałków trawy i zadbać o miły dla oka trawnik!

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy

Zwykle, gdy zbliża się pora wiosny, przypominamy sobie nagle o tym, że w naszym ogrodzie jest mnóstwo roboty. Aby utrzymać ogród w ładzie, trzeba sporo chęci i zaangażowania, ponieważ wiele czynności trzeba powtarzać co jakiś czas, a nie każdy ma do tego cierpliwość. Większość ludzi ma także trawnik, który wymaga systematyczności i narzędzi. W niniejszym artykule opisujemy narzędzia ogrodowe, które warto zakupić!Podczas pielęgnacji naszego trawnika, kosiarka jest kluczowa!Absolutną podstawą, w jaką musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze zasoby, jest kosiarka. Im mniejszy teren trawnika, tym inny gatunek kosiarki będzie nam niezbędny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczająca będzie kosiarka bębnowa. Do względnie większych terenów nadaje się kosiarka elektryczna, niemniej jednak należy mieć na uwadze ciągnący się przewód. Z kolei na największych przestrzeniach trawiastych kapitalnie sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestet...