Garść cennych wskazówek na temat ozdobienia pustych ścian.

Ocena: 0.00/0

Nasz dom to miejsce, w którym jak w żadnym innym powinniśmy czuć się przede wszystkim bezpiecznie, ale również przyjemnie i przytulnie. Można to osiągnąć, urządzając swoją przestrzeń w sposób, który nada jej nieszablonowego charakteru. Dekorowanie mieszkania nie musi polegać na kupowaniu drogich dodatków czy dzieł sztuki do zawieszenia na ścianach. Jest bardzo wiele tanich i urokliwych rozwiązań, dzięki którym mieszkanie zyska klimat i przyjazną atmosferę. Dowiedz się, jak dekorować ściany. 

Jak zacząć dekorowanie ścian? 

Dobrze jest zacząć od ogólnej charakterystyki naszego domu. W jakim stylu urządziliśmy mieszkanie, co lubimy, czego nie tolerujemy, jakie są nasze pasje i co chcielibyśmy oglądać każdego dnia na naszych ścianach. Nie trzeba się martwić, że coś się nie uda, bowiem zawsze można wprowadzić zmiany, najczęściej przez drobne poprawki. Jeśli mimo wielu chęci nie mamy kompletnie żadnego pomysłu, jak ozdobić nasze wnętrze, poszukajmy weny na stronach internetowych, w branżowych gazetach, czy w programach telewizyjnych o aranżacji mieszkań, a jeśli to nic nie ułatwi, zasięgnijmy rady u profesjonalisty zajmującego się dekoracją wnętrz.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy minimalistami, czy zbieraczami wszelakich bibelotów, powinniśmy mieć określoną wizję, jak ma wyglądać ozdobiona ściana, np. w salonie. Istnieje na to niezwykle dużo sposobów. Zaczynając od najprostszego – możemy powiesić na ścianach obrazy, w ramach bądź bez. Mogą to być przeróżnego typu pejzaże, rodzinne fotografie czy nowoczesne plakaty. W tym miejscu warto zatrzymać się przy zdjęciach rodzinnych, ponieważ można je wyeksponować w naprawdę ciekawy i oryginalny sposób. Możemy je zawiesić w harmonijnym szyku, czy też postawić na spontaniczność oraz pogrupować ze sobą zdjęcia w rozmaity sposób, na przykład na jednej ścianie zdjęcia ze ślubu, a na innej pamiątki z podróży.

Jak krok po kroku udekorować swoje ściany? 

Ciekawą opcją może być również wydzielenie na ścianie fragmentu, który pokryjemy tapetą o oryginalnym wzorze, a następnie obramujemy ozdobną listwą, stwarzając swego rodzaju obraz. Można  sporządzić kilka takich „obrazów” obok siebie, nadając mieszkaniu w ten sposób współczesnego oraz wyrazistego charakteru. Jeżeli nasze mieszkanie nie należy do największych, bardzo prostym trikiem na optyczne powiększenie przestrzeni, jest zawieszenie na ścianach luster.

Mogą one różnić się od siebie kształtem, a nawet stylem, efekt będzie bardzo korzystny. Alternatywą dla często nudnych oraz pozbawionych wyrazu obrazów, mogą być interesujące grafiki, z fascynującymi nadrukami. Stylowe będą czarno-białe plakaty, ale również te, o głębokim nasyceniu barw. Zupełnie naturalnie wyglądają też gotowe obrazki, rozmieszczone obok siebie na ścianie, które bez problemu znajdziesz w sklepach online.

Makramy z roślinami na ścianach w Twoim pokoju

Ciekawym, ale w gruncie rzeczy odświeżonym pomysłem z poprzednich lat, jest wieszanie na ścianie tzw. makram z roślinami, to znaczy splecionych w interesujący wzór sznurków, tworzących swego rodzaju kosz dla rośliny. Jest to interesująca alternatywa dla zwykłych doniczek, która zjawiskowo ozdabia ściany. Jeśli dużo podróżujesz, warto zastanowić się nad kupnem drewnianej mapy świata, która znakomicie prezentuje się na pustej ścianie. Ta niebanalna ozdoba może służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale także być swego rodzaju ścianą wspomnień, na której wyróżnisz miejsca, jakie już zobaczyłeś. Możesz do tego zastosować specjalne pinezki lub od poszczególnego państwa poprowadzić sznureczki, na których zakończeniu umieścisz zdjęcie z podróży.

W jaki sposób zaaranżować wystrój swoich ścian? 

Ograniczeń w urządzaniu mieszkania nie ma praktycznie żadnych. Nasze pomysły, inspiracje i kreatywność są nieskończone. Ilość rozwiązań, które można zastosować, jest nieograniczona, głównie dlatego, że cały czas można coś zmieniać. Faktem jest, że mieszkanie, w którym stoją puste ściany, nawet pomalowane na różne kolory jest często bez wyrazu i nijakie. Tylko od nas zależy, jakie tchniemy w nie życie i unikalny wygląd. Tak przyjemnie przecież jest wrócić do domu, gdzie każdy przedmiot się do nas uśmiecha.

Informacje:
Oceń Artykuł:
Tagi Artykułu:

1Komentarze

stefan2003

Na mojej ścianie wiszą oprawione zdjęcia mojej wspaniałej rodzinki.

2022-04-21
Nasz dom to miejsce, w którym jak w żadnym innym powinniśmy czuć się przede wszystkim bezpiecznie, ale również przyjemnie i przytulnie. Można to osiągnąć, urządzając swoją przestrzeń w sposób, który nada jej nieszablonowego charakteru. Dekorowanie mieszkania nie musi polegać na kupowaniu drogich dodatków czy dzieł sztuki do zawieszenia na ścianach. Jest bardzo wiele tanich i urokliwych rozwiązań, dzięki którym mieszkanie zyska klimat i przyjazną atmosferę. Dowiedz się, jak dekorować ściany. Jak zacząć dekorowanie ścian? Dobrze jest zacząć od ogólnej charakterystyki naszego domu. W jakim stylu urządziliśmy mieszkanie, co lubimy, czego nie tolerujemy, jakie są nasze pasje i co chcielibyśmy oglądać każdego dnia na naszych ścianach. Nie trzeba się martwić, że coś się nie uda, bowiem zawsze można wprowadzić zmiany, najczęściej przez drobne poprawki. Jeśli mimo wielu chęci nie mamy kompletnie żadnego pomysłu, jak ozdobić nas...