Jak wybrać nowoczesne lustro do łazienki?

Ocena: 0.00/0

To jak będziemy czuć się w łazience, zależy od wielu czynników. Każdy ma swoje wytyczne i preferencje, lecz jeden element jest wspólny dla wszystkich użytkowników, to lustro. Nie jest możliwe wyobrazić sobie bez niego łazienki. Przede wszystkim jest praktyczne, a obecnie również może być bardzo dekoracyjne. Może być kilka luster w łazience, a może być jedno, które będzie jej centralnym punktem. To już zależy od pomysłu na aranżację wnętrza.

Rozmiar i kształt lustra łazienkowego — czy to istotne? 

Jeszcze parę lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na rozmiar lustra. Krążyło przekonanie, że nie powinno być ono szersze od umywalki. Obecnie ta zasada jest bardzo elastyczna i niekoniecznie musi być używana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia właściciela oraz stylu, w jakim urządzona jest łazienka. Z pewnością duże rozmiary są obecnie mile widziane. Zakłada się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeżeli jest okrągłe. Z praktycznego punktu widzenia, na ogół zawiesza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią, przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty powinny być dostosowane do stylu wnętrza i indywidualnych upodobań.

Prostokątne i okrągłe lustra do łazienki

Okrągłe lustra w łazience były czymś powszednim. Dzisiaj tendencja ta ulega zmianie, jednak nadal owalny kształt ma swoich zwolenników. Szczególnie w sytuacji, kiedy łazienka jest w stylu zdominowanym przez delikatne krawędzie, opływowe kształty oraz zaokrąglenia, to naturalnym wyborem są lustra o kolistym kształcie. Im wnętrze bardziej idzie w stronę prostokątnych rozwiązań, tym lepszy będzie też taki kształt lustra.

Dobre oświetlenie lustra łazienkowego — dlaczego jest ważne? 

Coraz większa grupa osób docenia znaczenie podświetlenia luster. Wynika to w szczególności z tego, że jest to coś więcej, aniżeli tylko gadżet. Nie ulega wątpliwości, że dodatkowe źródło światła pomaga zbudować przyjemny klimat wokół umywalki, jednakże jego największą zaletą jest podkreślenie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu zrobienie codziennego makijażu oraz golenie zarostu są dużo łatwiejszym i przyjemniejszym zadaniem.

Czy lustro łazienkowe powinno być obramowane?

To pytanie brzmi trochę staroświecko, ale jest niezwykle zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które mają ramę, jest powszechny. Szczególnie dekoracyjne wersje stają się  popularne, koniec końców z całą pewnością dobrze jest przemyśleć tę kwestię. Jeżeli jest to klasyczny wystrój łazienki, rama jest ładnym uzupełnieniem. W przypadku modernistycznego wyglądu lepiej postawić na bardziej surowe oraz ostre kształty lustra bez ramy.

Jak nowocześnie urządzić łazienkę? 

W dzisiejszych czasach coraz więcej rozwiązań aranżacji wnętrz dąży do pewnej uniwersalności. Reguły aranżacji wnętrz są określone, przez zajmujących się tym tematem specjalistów. Z pewnością znają się oni na rzeczy i ich sugestie są  profesjonalne oraz skuteczne. Spójna całość kompozycji w przypadku zagospodarowania przestrzeni prezentuje się bez zarzutu. Tyczy się to rzecz jasna również łazienki. Czy nie jest odrobinę ciekawiej wybrać swoje własne, indywidualne rozwiązania, które wymkną się z ram sztywnych zasad? Może warto spróbować.

Informacje:
Oceń Artykuł:
Tagi Artykułu:

1Komentarze

marcela54

To wszystko zależy jakie kto ma preferencje i nie warto zbytnio sugerować się modą.

2022-04-21
To jak będziemy czuć się w łazience, zależy od wielu czynników. Każdy ma swoje wytyczne i preferencje, lecz jeden element jest wspólny dla wszystkich użytkowników, to lustro. Nie jest możliwe wyobrazić sobie bez niego łazienki. Przede wszystkim jest praktyczne, a obecnie również może być bardzo dekoracyjne. Może być kilka luster w łazience, a może być jedno, które będzie jej centralnym punktem. To już zależy od pomysłu na aranżację wnętrza.Rozmiar i kształt lustra łazienkowego — czy to istotne? Jeszcze parę lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na rozmiar lustra. Krążyło przekonanie, że nie powinno być ono szersze od umywalki. Obecnie ta zasada jest bardzo elastyczna i niekoniecznie musi być używana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia właściciela oraz stylu, w jakim urządzona jest łazienka. Z pewnością duże rozmiary są obecnie mile widziane. Zakłada się, że lustro powinno mieć&nbs...