Zabawki dla szczeniaka i psa, które wybrać?

Ocena: 0.00/0

Zabawa z psem to świetny sposób na spędzenie czasu, zarówno dla człowieka, jak i zwierzęcia. Pies potrzebuje wybiegania się i utraty nagromadzonej energii, która jeśli nie uwolni się podczas zabawy, zostanie przeniesiona na buty, czy drzwi w naszym domu. Warto zainwestować swój czas w celu zdobycia wiedzy, co najlepiej sprawdza się podczas zabawy z psem. Oczywiście, inne zabawki użyjemy dla psa dorosłego, a inne dla szczeniaka.

Zabawki dla szczeniaka:

Typ zabawki należy dopasować do wieku zwierzęcia. Kupując zabawki dla młodych psów, nie wolno zapominać, że gadżety przystosowane dla psów dorosłych mogą być za duże lub nieodpowiednie. Małe psy w trakcie okresu wzrostu zębów, często obgryzają przedmioty.

W związku z tym powinno się w tym czasie kupować im zabawki, które będą dostatecznie elastyczne oraz wytrzymałe.

Zabawki dla młodego szczeniaka:

W szczególności trzeba wybierać takie przedmioty, które będą pozbawione drobnych elementów, prostych do odgryzienia i połknięcia.

Tutaj na pewno przysłużą się gumowe, piszczące zabawki, jak również pluszaki, które piesek będzie mógł szarpać, obgryzać i przytulać. Ten ostatni aspekt ma wielkie znacznie przede wszystkim u szczeniąt, które wcześnie zostały pozbawione matki i rodzeństwa.

Zabawki dla starszego szczeniaka:

Szczeniaki w wieku od 5 miesięcy do 1 roku są gotowe do bardziej intensywnej zabawy. Stąd u nich dobrze sprawdzą się latające zabawki, jak przykładowo krążki, ringo bądź specjalne klocki do aportowania. Jednak powinno się pamiętać, że dla każdej rasy psa oraz jego wielkości będzie właściwa inna zabawka. Dlatego w przypadku wątpliwości przy wyborze akcesoriów dla swojego psa wskazane jest zapytać o zdanie hodowcę lub sprzedawcę.

Zabawki dla psa z przewodnikiem:

Psy ubóstwiają bawić się ze swoimi właścicielami. W jakie zabawki najlepiej zainwestować, ażeby pies miał z nich maksimum radości?

  • Sznurki do przeciągania. Każda zabawka, którą właściciel może trzymać z jednej strony w ręce, a pies z drugiej jest znakomita do wspólnych zabaw. Może to być typowy sznur zawiązany w supeł czy też specjalny, nabyty w sklepie. Gdy pies trzyma sznur w pysku, nie można ciągnąć z całych sił, tylko starajmy się robić delikatne ruchy i od czasu do czasu wznośmy zabawkę do góry.

  • Frisbee. Jest to na pewno zabawka dla każdego psa, jaki kocha biegać oraz łapać przedmioty w locie. W jaki sposób rozpocząć zabawę z frisbee? Skuśmy psa, aby chwycił brzeg talerza i nieco się z nim poprzeciągajmy. Etapami wcielajmy elementy chwytania talerza w ruchu, a dopiero na samym końcu uczmy psa, w jaki sposób chwytać talerz, który leci.

Zabawki logiczne:

Psy nie tylko lubią biegać i się bawić ruchowo. Uwielbiają również zabawki oddziałujące na umysł. Przykładem może być mata węchowa, która pozwala umieścić w sobie przysmaki, a zwierzę poprzez węch znajdzie frykas i go zje. Jest to świetna zabawa dla pupila, a równocześnie dba o jego zdrowie psychiczne. Przy wyborze maty, należy zwrócić uwagę na wytrzymały materiał, który nie podrze się przy pierwszej zabawie.

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy

Zabawa z psem to świetny sposób na spędzenie czasu, zarówno dla człowieka, jak i zwierzęcia. Pies potrzebuje wybiegania się i utraty nagromadzonej energii, która jeśli nie uwolni się podczas zabawy, zostanie przeniesiona na buty, czy drzwi w naszym domu. Warto zainwestować swój czas w celu zdobycia wiedzy, co najlepiej sprawdza się podczas zabawy z psem. Oczywiście, inne zabawki użyjemy dla psa dorosłego, a inne dla szczeniaka.Zabawki dla szczeniaka:Typ zabawki należy dopasować do wieku zwierzęcia. Kupując zabawki dla młodych psów, nie wolno zapominać, że gadżety przystosowane dla psów dorosłych mogą być za duże lub nieodpowiednie. Małe psy w trakcie okresu wzrostu zębów, często obgryzają przedmioty.W związku z tym powinno się w tym czasie kupować im zabawki, które będą dostatecznie elastyczne oraz wytrzymałe.Zabawki dla młodego szczeniaka:W szczególności trzeba wybierać takie przedmioty, które będą pozbawione drobnych elementów, p...