Odpowiednia organizacja miejsca pracy - czyste biurko to podstawa

Ocena: 0.00/0

Nie ważne, czy przy biurku się uczysz, czy pracujesz. To Twoja przestrzeń. Powinna być zadbana i uporządkowana. Logiczne myślenie i twórczy umysł idą w parze z czystym i usystematyzowanym miejscem pracy. To, jakie warunki stworzysz sobie do pracy, będzie miało wpływ na jej efektywność. Jak zadbać o odpowiednie środowisko? Czego unikać, a na co zwrócić szczególną uwagę? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule.

Dbanie o czystość i porządek w miejscu pracy

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia.

Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Porządek na biurku robi się szybko — ważne wskazówki

Istotną kwestią jest systematyczność i odpowiednio dobrane narzędzia, które to ułatwią. Przydatne z pewnością będą różne pojemniki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można zapisać istotne informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zagracona. Nie potrzebne jest piętnaście pojemniczków na przybory piśmiennicze, bo powstanie bałagan i chaos. Minimalizm jest świetnym wyjściem, ale oczywiście warto mieć w zasięgu wzroku przedmioty, które umilą Twój czas pracy. Może to być zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę  czy mały kwiatek. Z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Zatroszcz się o tryb pracy i pracuj w skupieniu

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

To samo dotyczy internetu, jeżeli możesz, wyłącz go. Jeśli jednak musisz korzystać z niego na potrzeby wykonywanych obowiązków, postaraj się nie rozpraszać. Wyłącz powiadomienia, nie przeglądaj niepotrzebnych stron i naprawdę nic się nie stanie, jeżeli natychmiast nie odpiszesz koleżance, pytającej o wieczorne spotkanie. Koncentrację da się wyćwiczyć. Jeżeli pracujesz w domu, gdzie są też inni domownicy, poproś ich, żeby na czas Twojej pracy nie zachowywali się głośno, i żeby Ci nie przeszkadzali. Ciche, spokojne i czyste miejsce, zagwarantuje korzystnymi efektami i satysfakcjonującą pracą.

Informacje:
Oceń Artykuł:
Tagi Artykułu:

0Komentarze

Brak komentarzy

Nie ważne, czy przy biurku się uczysz, czy pracujesz. To Twoja przestrzeń. Powinna być zadbana i uporządkowana. Logiczne myślenie i twórczy umysł idą w parze z czystym i usystematyzowanym miejscem pracy. To, jakie warunki stworzysz sobie do pracy, będzie miało wpływ na jej efektywność. Jak zadbać o odpowiednie środowisko? Czego unikać, a na co zwrócić szczególną uwagę? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule.Dbanie o czystość i porządek w miejscu pracyStanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwag...