Czym kierować się podczas poszukiwania prezentu na chrzciny?

Ocena: 0.00/0

W przypadku zaproszenia na chrzest w naszej głowie pojawia się wiele wątpliwości co do prezentu. Musi być on szczególnie wyjątkowy, a także funkcjonalny. Rodzina powinna mieć możliwość zachować go jako pamiątkę na wiele lat, aby móc wspomnieć ten dzień. Co najbardziej nadaje się na tę okazję? Przejrzyj naszą listę propozycji i wybierz coś, co łączy te cechy!

Jak wybrać medalik i łańcuszek na chrzciny? 

Jednym z najpopularniejszych podarunków na chrzciny będzie biżuteria – w większości wypadków łańcuszek z wisiorkiem, przykładowo z portretem Matki Boskiej, świętych lub z krzyżem. Podarek tego typu w większości wypadków będzie wykorzystywany dopiero za kilka, a nawet kilkanaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją trwałą wartość.

Pierwsza Biblia w formie ilustrowanej 

Przekazana prostymi słowami i opatrzona ślicznymi ilustracjami Biblia za każdym razem się sprawdzi. Już od najmłodszych lat dziecko oswoi się z historiami z życia Jezusa oraz pozna inne biblijne opowieści. Powinno się zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, jakie polubi książeczkę, może pragnąć, zabierać ją ze sobą wszędzie i w szeregu przypadków czytać i przeglądać obrazki.

Liczy się również forma – spore wymiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś małe książeczki można zabrać ze sobą na przykład na Mszę do kościoła. Jeżeli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, w takim przypadku najlepszym zamysłem na prezent będzie oczywiście taka forma.

Modlitewnik na Chrzest Święty

Książeczka, dzięki jakiej maluch pozna pierwsze modlitwy, ma ogromne znaczenie w czasie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o tradycyjny modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę podobną do Biblii dla dzieci. Istnieją również serie książeczek, które uczą pojedynczych modlitw. Inną możliwością jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest naprawdę dużo.

Maskotka – patron na prezent 

Innowacyjny pomysł na podarek i utworzenie swoistej więzi między dzieckiem oraz jego patronem z Chrztu. Tego typu prezent może stać się ulubioną przytulanką i przyjacielem malucha. Niektóre wydawnictwa i sklepy z dewocjonaliami prezentują swoje maskotki, przykładowo świętego Franciszka, jednak w sytuacji kiedy patronem jest mniej popularny święty, można wyszukać w sieci osoby, które tworzą pluszowe (bądź szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś fajniejszego?

Obrazek na ścianę na upominek 

Artystyczny prezent to doskonały pomysł, ponieważ wiele artystów oferuje takie podarunki na zamówienie. Często są one spersonalizowane, zawierają imię malucha oraz datę. W tym przypadku warto zdecydować się na coś, co będzie pasować do naszej relacji z dzieciątkiem. Na odwrocie takiego dzieła możesz umieścić swoją dedykację, aby w przyszłości rodzina mogła ją odczytać i wspomnieć ten dzień. 

Informacje:
Oceń Artykuł:

1Komentarze

marcela54

Teraz jest tyle pięknych upominków, więc wybór czasami jest naprawdę trudny.

2022-04-15