Co jest ważne przy planowaniu pierwszego tańca weselnego?

Ocena: 0.00/0

Bardzo szybko mija czas, jeśli zbliża się Wasz ślub i wesele. Pierwszym z kroków, który musisz podjąć to nie tylko rezerwacja sali i zaproszenie gości, ale także ustalenie, czy będziecie tańczyć pierwszy taniec weselny. Nauka wymyślnej choreografii może trwać bardzo długo, dlatego musisz jak najszybciej podjąć tę decyzję.

Jednym z istotnych aspektów do omówienia jest bez wątpienia kwestia zorganizowania sali weselnej. To w większości wypadków w głowach kobiet rodzi się więc wyobrażenie o swoim wymarzonym pierwszym tańcu. Ze wszystkich sił namawia zatem narzeczonego, ażeby zdecydować się na ich wspólny pierwszy taniec w trakcie wesela.

Pierwszy taniec weselny – czy warto go przygotować?

Dla wielu par nie jest to tak naprawdę prosta decyzja. Wielu ludzi jest z natury skromna i nie czuje się swobodnie w momencie występów publicznych. Jeżeli przychodzi mu to bez problemu, to świadczy to o doświadczeniu uzyskanym w przeszłości. Stąd wahamy się z decyzją, czy ryzykować miesiące spędzone na ćwiczeniach układu oraz nauki kroków w takt melodii. To trwa aż tyle? Czasem tak, bo przecież nie każdy jest urodzonym tancerzem.

Co jest istotne przy organizacji pierwszego tańca?

Jeżeli jednak zdecydujemy się na ten krok, istotne jest, aby zdecydować się na właściwy utwór. Taki do którego będziemy tańczyć z rozkoszą. To zależy tylko od nas i naszych indywidualnych preferencji.

Jeżeli chęci są spore, ale czujemy się zagubieni, powinniśmy zapisać się do specjalnych szkół tańca, które oferują naukę układu „pierwszy taniec weselny”. Po konsultacji z instruktorem wybierzemy właściwy utwór oraz styl, a specjalista przygotuje nam choreografię, jaką będziemy ćwiczyć. Jeśli czujemy się na siłach, możemy zaplanować to na własną rękę, bez udziału osób trzecich. Wówczas możemy zacząć trenować wykreowany w głowach układ lub zainspirować się gotowym, podejrzanym w Internecie bądź telewizji.

Wskazówki przydatne przy nauce kroków pierwszego tańca

Jeśli jesteśmy z natury wstydliwi, a wszelkie występy zawstydzają nas, nie powinniśmy tego lekceważyć. Spontaniczny występ „na żywo”, może nam się nie udać i poczujemy się upokorzeni. W związku z tym gdy pragniemy spełnić swoje marzenie i zatańczyć, powinniśmy się do tego przyzwoicie przygotować. Wszystko po to, aby czuć się pewnie w tym najważniejszym dniu.

Panie mogą doprowadzić do doskonałości kroki, trenując w różnych kostiumach, najlepiej utrudniać sobie zadanie, ćwicząc w obfitych sukienkach bądź spódnicach. Pamiętajmy, że suknia ślubna układa się w tańcu nieco inaczej aniżeli dres. Panowie niech ubiorą mało komfortowe buty, ażeby trenując unoszenia lub obroty przyzwyczaić się do tańca na sali weselnej, gdzie może być ślisko.

Sam taniec niech jest odzwierciedleniem naszych osobowości, niech uzewnętrznia nasze charaktery. Jeśli para to naturalni oraz otwarci ludzie wybierzmy przykładowo szalony miks walca z cza-czą. Jeżeli mamy do czynienia z osobami cichymi i raczej wycofanymi, niech będzie to uczuciowy fokstrot z klasycznym utworem.

Czy nauka tańca weselnego jest trudna?

Nauka skomplikowanej choreografii może być naprawdę trudna, szczególnie jeśli macie mało czasu. Pamiętaj jednak, że ważna tak naprawdę jest dobra zabawa, wspólne spędzanie czasu i piękne wspomnienia! Jeśli popełnicie błąd, bo nie będziecie dostatecznie przygotowani lub po prostu zestresujecie się, na pewno nie warto się tym przejmować. Uśmiech na twarzy i pozytywna energia zdziałają cuda.

Informacje:
Oceń Artykuł:
Tagi Artykułu:

1Komentarze

sofia52

My mieliśmy choreografię wymyśloną tak naprawdę na poczekaniu.

2022-04-21