Akcesoria na ślub, to znaczy co uzupełnia Twój strój.

Ocena: 0.00/0

Suknia ślubna Panny Młodej oraz garnitur Pana Młodego muszą być skrojone na miarę w dniu ich ślubu. To samo tyczy się sali, muzyki i jedzenia. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Co w takim razie z dodatkami jak biżuteria ślubna? Czy one również muszą być przemyślane? Czy można założyć każdą biżuterię? Te pytania zadają sobie przyszli małżonkowie. Otóż biżuteria ślubna, podobnie, jak reszta spraw powinna być dobrze dobrana do całości.

Biżuteria a ślubne kreacje!

Dla właściwego podkreślenia oraz uwydatnienia wymarzonego ubioru, z początku powinno się zastanowić, w jakim stylu chcemy być ubrani. Czy będzie to styl minimalistyczny ewentualnie romantyczny, klasyczny, vintage, boho, a może coś zupełnie innego – glamour? Każdy z nich w jakiś sposób określa dobór dodatków. Przy sukni minimalistycznej i romantycznej cenimy subtelne oraz niezbyt okazałe wstawki. Styl glamour to z kolei bogactwo formy oraz wszelkich zdobień. Akcesoria w stylu vintage oraz boho powinny być symboliczne, niemniej jednak dopełniające naturalność kreacji. Istotnym aspektem jest skierowanie uwagi na kolor sukni, ponieważ do bieli pasuje tak jedynie srebro, natomiast w odcieniach „złamanych” można już swobodnie decydować się również na złociste elementy. Musimy zwracać uwagę na całokształt i efekt, który chcemy osiągnąć. Jeżeli wybieramy styl glamour, mierzymy bogato zdobioną, okazałą i obfitą suknię, podążajmy tym stylem i skuśmy się również na widoczne kolczyki, bądź ciężką kolię, która jeszcze skuteczniej rozświetli naszą suknię. W swoich wyborach powinniśmy być konsekwentni.

Co za dużo to niezdrowo?

Wiele Panien Młodych chce w ten jeden unikalny dzień olśnić wszystkich gości, co jest jak najbardziej zrozumiałe oraz z pewnością powinno tak być. Pamiętajmy jednak, że ilość nie zawsze (a ściślej mówiąc, niesłychanie rzadko) znaczy jakość. Jeżeli decydujemy się na kreację w stylu vintage, nie zakładajmy wiszących kolczyków, koralikowych bransoletek, wielu warstw dużych pereł na szyi, bo zwyczajnie będzie to przesadą. Nadmiar, zamiast ozdabiać, będzie wręcz szpecić. W doborze biżuterii trzeba znaleźć harmonię pomiędzy strojem a ozdobami.

Ręka, uszy, dekolt:

Czasami towarzyszą nam dylematy, na co się zdecydować. Wydaje nam się, że skoro ślub jest nadzwyczaj ważnym wydarzeniem w życiu, to wypada każdą część ciała ozdobić biżuterią, aby zaznaczyć tym samym tę specjalną okazję. Jednakże nie o to w tym wszystkim chodzi, albowiem biżuteria powinna stanowić uzupełnienie do całości, a nie zwracać na siebie uwagę. Na przykład, przy mocno poszerzonym dekolcie bądź okazałym gorsecie wystarczy delikatny naszyjnik oraz drobne kolczyki, z kolei przy subtelnej kreacji boho zachwyci biżuteria artystyczna.

Biżuteria na włosy:

Świetna alternatywa dla Pań, które nie chcą stawiać na oryginalny dodatek lub po prostu nie przepadają za biżuterią. Kluczowa jest w tym wypadku nasza fryzura – jak będzie wyglądać oraz jaką będzie mieć formę. Może się okazać, że przewidujemy na głowie bardzo rozbudowaną fryzurę i upiększanie jej dodatkowymi wstawkami, pogorszy cały rezultat. Niemniej jednak wskazane jest zastanowić się nad delikatnym elementem wpiętym we włosy. Może być to dekoracyjna spinka, opaska z dopiętym zdobieniem czy przepaska na głowę (przy stylu boho, vintage). Świetnym uzupełnieniem mogą okazać się również kwiaty (najlepiej żywe), które wpięte we włosy dodadzą Pannie Młodej czaru i dziewczęcości.

Dla Panów:

Zastanawiasz się, na co powinien zwrócić uwagę Pan Młody przy wyborze dodatków dla siebie? Z pewnością będą to spinki do koszuli oraz krawat. Trzeba wybrać spośród szerokiego asortymentu na rynku te, które najlepiej oddadzą nasz garnitur oraz stworzą spójną całość z Panną Młodą. Oczywiście Pan Młody nie może też zapomnieć o swoim guście! Tylko wtedy będzie się najlepiej czuł, a co za tym idzie, będzie wyglądał perfekcyjnie!

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy